Czym różni się Księga Znaku od brandbooka?

Consulting strategiczny Branding Opakowania

Zastanawiając się nad rebrandingiem na pewno zapoznałeś się z dwoma pojęciami jakim są Księga znaków czyli tzw. Style Book oraz Brandbookiem. Krótko mówiąc, nie ma różnicy między przewodnikiem po marce a przewodnikiem po stylu. Oba zwroty są stosowane w branży naprzemiennie. To kwestia preferencji. Wyjaśnię Ci jednak całe powiązanie między tymi pojęciami i powiem dlaczego należy myśleć o nich jako o jednej spójnej całości.

Co naprawdę obejmuje przewodnik po stylu marki i jak wpisuje się w ogólną strategię przekazu marki?

Brandbook to narzędzie Twojej marki. To to, co widzą w myślach Twoi klienci gdy słyszą nazwę firmy którą reprezentujesz. Sens całej pracy, którą wykonujesz daje właśnie Brandbook. Ta książka czyni Twoją markę zrozumiałą i powtarzalną.

Brandbook to nic innego jak przewodnik po stylu z dodatkiem przewodnika po treści. Style wizualne pokazują, jak należy projektować całą zawartość, a style treści kontrolują sposób tworzenia kopii i tekstu w projekcie. Dzięki temu nadajemy spójność tworzonych nowych projektów, oszczędzamy czas i pieniądze na realizację prac graficznych.

Brandbook = Style Wizualne + Style Treści

Można to porównać do pracy twórczej. Content to oprawa i konstrukcja pracy a style wypełniają naszą pracę kolorem, które są jasno określone dla danej marki.

Adam Michańków |

Brand Strategy Director

PUBLISHED: 27/08/2020

TAGS:

branding, WWW

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

Poznań:
ul. Zwierzyniecka 3
+48 722 030 040

Odwiedź nas

Poznań
ul. Zwierzyniecka 3

Warszawa:
ul. Franciszka Klimczaka 1
(Royal Wilanów)

Dane firmy

Show Service
NIP: 779 234 85 08
KRS: 0000320792
REGON: 300995143
ul. Zwierzyniecka 3
60-813 Poznań

    Wyślij zapytanie

    Załącz brief

    (Załączenie briefu nie jest obowiązkowe.)


    * wymagane pola formularza