Czym jest Corporate Identity?

Consulting strategiczny Branding Opakowania

Wizerunek każdej firmy kształtowany jest w oparciu o komunikację firmy, jej identyfikację werbalną oraz wizualną. Wszystkie te elementy składają się na Corporate Identity.

Najprościej mówiąc, CI jest zbiorem charakterystycznych cech i symboli używanych przez firmę. Ma wpływ na jej niepowtarzalny wizerunek, który pozwala zostać wyróżnionym na tle konkurencji, przez co dana firma może stać się rozpoznawalna i kojarzona z produktami, czy usługami danej marki. Każdy z tych elementów ma wzbudzać u odbiorcy określone emocje oraz ma pozostać w jego umyśle jak najdłużej, co pozwoli mu powiązać daną nazwę, czy znak z określoną marką.

Na CI składają się m.in.:

 • Kolorystyka
 • Logo/logotyp
 • Krój pisma
 • Wygląd produktów i opakowań
 • Szata graficzna materiałów promocyjnych

Odpowiednia prezentacja podstawowych atrybutów CI wpływa na skuteczne identyfikowanie firmy, dlatego istotnym jest, aby komunikacja wizualna firmy była jak najbardziej konsekwentna i spójna.

24+-+Corporate+Identity+Examples+-+Internationale+Spieltage+SPIEL

(źródło)

 

Na rynku istnieją firmy, które bardzo wyraźnie wyróżniają się na tle konkurencji, a klienci przychylnie patrzą właśnie na te, które mają pozytywny wizerunek. Aby osiągnąć taki efekt, niezbędne jest stworzenie unikalnego systemu CI.

Zarówno nazwa, jak i znak powinny posiadać unikatowe cechy, które pozwolą na wyróżnienie się spośród innych firm. Jednocześnie muszą być łatwe do zapamiętania i nawiązujące do jej działalności.

Stworzenie przemyślanej identyfikacji wizualnej firmy powinno poprzedzać wprowadzenie marki na rynek. CI warto wprowadzić już na samym początku jej tworzenia. Dzięki właściwie nakreślonemu projektowi oraz przestrzeganiu jej reguł, firma z biegiem czasu stanie się rozpoznawalna i wywoływać będzie pozytywne skojarzenia.

 

Adam Michańków |

Brand Strategy Director

PUBLISHED: 04/03/2019

TAGS:

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

Poznań:
ul. Zwierzyniecka 3
+48 722 030 040

Odwiedź nas

Poznań
ul. Zwierzyniecka 3

Warszawa:
ul. Franciszka Klimczaka 1
(Royal Wilanów)

Dane firmy

Show Service
NIP: 779 234 85 08
KRS: 0000320792
REGON: 300995143
ul. Zwierzyniecka 3
60-813 Poznań

  Wyślij zapytanie

  Załącz brief

  (Załączenie briefu nie jest obowiązkowe.)


  * wymagane pola formularza