Consulting strategiczny Branding Opakowania

Nie od dziś wiadomo, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Ubiór, ton głosu, czy sposób poruszania się stanowią podstawę do oceny drugiej osoby. W kontaktach biznesowych ważne jest budowanie długotrwałej relacji z klientem, dlatego też warto szukać sposobów, dzięki którym zostanie się pozytywnie zapamiętanym. Budowanie pozytywnego wizerunku można zacząć już na etapie projektowania wizytówki.

Ci, którzy myślą, że era świetności wizytówek już dawno minęła, są w błędzie. Większość z nich faktycznie ląduje w koszu, lub głęboko w szafie, jednak znajdą się i takie, które zapamięta się na długo. Dobrze jest poświęcić odpowiednią ilość czasu na jej zaprojektowanie, bo przecież w budowaniu marki każdy detal ma znaczenie.

Wizytówka jest sposobem na zainicjowanie ponownego kontaktu. Powinno więc znaleźć się na niej imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, nazwa firmy, jej logo oraz strona internetowa.

Na co zwrócić uwagę przy tworzeniu wizytówki?

„Na wszystko” – chciałoby się rzec. Na papier, (lub inny użyty materiał) jego jakość, wielkość wizytówki, typ czcionki, jej kolor, rozmiar, rozmieszczenie poszczególnych elementów, ogólną kolorystykę, zdjęcie, lub też grafikę.

Czy wizytówka ma być papierowa? A może drewniana? Plastikowa? Składana? Ma być wodoodporna? A może niekoniecznie prostokątna, tylko – dajmy na to – okrągła, lub kwadratowa? Agencje reklamowe prześcigają się w tworzeniu jak najlepszych wizytówek, a ich efekty bywają zaskakujące.

Wizytówki nie muszą być nudne, a możliwości do ich zaprojektowania jest nieskończenie wiele. Jedyne, co może być ogranicznikiem, to własna wyobraźnia.

Przykładem niestandardowego myślenia jest firma Lego, której wizytówki przybrały formę produkowanych przez nich ludzików, na które zostały naniesione dane pracowników:

Zdj.1 Lego

źródło: www.zalajkowane.pl

 Często jednak stawia się na klasykę – tj. kawałek niewielkiego, jasnego kartoniku z wypisanymi danymi, najczęściej w niewielkich rozmiarach, który zmieści się w portfelu. Tego typu wizytówki sprawdzą się na pewno u osób, które cenią prostotę i elegancję. Jednak, czy to wystarczy, aby zostać zapamiętanym?

Efektywny marketing opiera się na myśleniu wykraczającym poza schemat i nie inaczej jest w przypadku projektowania wizytówek. Zobaczmy więc jak kreatywnie przedstawia się:

Firma dekarska:

zdj. dach 1

 źródło: eyeondesign.aiga.org

Prawnik:

prawnik

źródło: www.expresscards.com.au

Fryzjer:

fryzjer

źródło: www.epromos.com

Delikatesy:

delikatesy

źródło: www.domosfera.pl

Prezenter radiowy:

radio

źródło:  www.bemz.typepad.com

Trener personalny:

trener

źródło:  www.pinterest.com

Zajęcia jogi:

yoga

źródło:  www.cargocollective.com

 

Jak widać oryginalnie można przedstawić niemalże wszystkie branże. Wizytówki to najłatwiejszy sposób na bycie zapamiętanym. Te zwykłe zazwyczaj nie przyciągają uwagi. Jeżeli jednak posiadamy wizytówkę, która jest nieszablonowa i zaskakująca, to po pierwsze wybijemy się na tle konkurencji, a po drugie istnieje duża szansa, że klient, czy też partner biznesowy pokaże ją innym osobom, które być może zdecydują się skorzystać z naszych usług.

 

Adam Michańków |

Brand Strategy Director

PUBLISHED: 21/01/2019

TAGS:

inspiracje, wizerunek marki, wizytówki

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

Poznań:
ul. Zwierzyniecka 3
+48 722 030 040

Odwiedź nas

Poznań
ul. Zwierzyniecka 3

Warszawa:
ul. Franciszka Klimczaka 1
(Royal Wilanów)

Dane firmy

Show Service
NIP: 779 234 85 08
KRS: 0000320792
REGON: 300995143
ul. Zwierzyniecka 3
60-813 Poznań

    Wyślij zapytanie

    Załącz brief

    (Załączenie briefu nie jest obowiązkowe.)


    * wymagane pola formularza