Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
EN PL
Consulting strategiczny Branding Opakowania

Stiegelmeyer

rebranding marki medycznej

Zakres zadania

Głównym celem naszych prac było poinformowanie o połączeniu na stałe firmy Stolter z grupą Stiegelmeyer. Nowy brand to jeden z najstarszych w Europie producentów marek mebli medycznych i łóżek szpitalnych. W związku ze zmianą sytuacji rynkowej zapadła decyzja o konieczności realizacji rebrandingu marki w Polsce.

Analiza i strategia

Wspólnie z Klientem przeprowadziliśmy cykl warsztatów i badań (zarówno Klientów jak i Pracowników). Otrzymaliśmy dzięki temu wiarygodne informacje jaki przekaz i jakie elementy komunikacji marki zachować, a jakie możemy bez problemu zmienić.

Kreatywna zmiana

Bazując na uzyskanych w trakcie analizy informacjach stworzyliśmy wyróżniającą tożsamość marki oraz komplet sygnałów (logotyp, kolorystykę oraz KeyVisual marki). Ponadto stworzyliśmy system identyfikacji wizualnej oraz komplet materiałów informacyjnych.

KeyVisual

Projektując KeyVisual (czyli zestaw unikalnych dla marki sygnałów graficznych) nawiązaliśmy bezpośrednio do stylu marki w Niemczech. Wykorzystaliśmy chłodne  zestawienie kolorystyczne podkreślające prestiż i wiarygodność marki. Oszczędne wizualnie elementy ociepliliśmy zdjęciami i rekomendacjami Pacjentów korzystających z mebli medycznych naszego Producenta.

 

Infografiki

Zaprojektowaliśmy infografiki jako elementy obrazujące rozwój grupy Stiegelmeyer na przestrzeni lat. Za pomocą infografik pokazaliśmy przewagi, uprościliśmy przekaz i wprowadziliśmy porządek w dużej ilości informacji.

Film

Powstał bardzo krótki, sugestywny film obrazujący zmianę nazwy i podkreślający siłę Grupy Stiegelmeyer.

Efekt działań

Transparentna akcja informująca branżę oraz klientów o zmianach w strukturze firmy Stolter i jej przyłączeniu do Grupy Stiegelmeyer. Zwieńczenie prac nad projektem to wdrożenie spójnego, ujednoliconego systemu identyfikacji wizualnej połączonych podmiotów.

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

Poznań:
ul. Zwierzyniecka 3
+48 722 030 040

Odwiedź nas

Poznań
ul. Zwierzyniecka 3

Warszawa:
ul. Franciszka Klimczaka 1
(Royal Wilanów)

Dane firmy

Show Service
NIP: 779 234 85 08
KRS: 0000320792
REGON: 300995143
ul. Zwierzyniecka 3
60-813 Poznań

    Wyślij zapytanie

    Załącz brief

    (Załączenie briefu nie jest obowiązkowe.)


    * wymagane pola formularza