Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
EN PL
Consulting strategiczny Branding Opakowania

Supermemo

Rebranding marki edukacyjnej - sieci szkół językowych

Zadanie

Supermemo to marka, która jest symbolem stworzenia innowacyjnej metody nauki języka. Z sukcesami funkcjonuje na rynku od 25 lat sprzedając kursy zarówno w formie pudełkowej, digitalowej (aplikacja online i strona www) jak i stacjonarnej (szkoły językowe). Naszym zadaniem było ujednolicenie systemu identyfikacji grupy marek o rozbudowanej macierzy wraz z opracowaniem unikalnego stylu wizualnego.

Nowy logotyp i Key Visual

Wspólnie z Właścicielem i zespołem marketingowym Supermemo przeprowadziliśmy badania oraz analizę sytuacji  wyjściowej marki. Prace rozpoczęliśmy od odświeżenia logotypu. Postanowiliśmy pozostawić symbol „głowę pełną pomysłów” i skupić się wyłącznie na poprawie warstwy wizualnej.

Charakterystycznym elementem KV było wykorzystanie ikon (młodzieżowa, żywa kolorystyka; symbole związane z nauką języka np. słuchawki i ipod) i tworzenie z nich mozaik. Mozaiki wykorzystywaliśmy na różne sposoby m.in. jako symbole danego języka (BigBen, Brama Brandenburska) czy rodzaj/typ kursu.

Opakowania

Projektując opakowania musieliśmy zmierzyć  się z kilkoma wyzwaniami. Duża ilość ważnych informacji m.in. język, poziom zaawansowania, spójność z KeyVisualem, dopasowanie do grup  uczniów czy też forma kursu (fiszki, CD, etc) – wszystko musiało znaleźć swoje miejsce.

Materiały użytkowe

Prezentacja, ulotka, akcydensy – projektowaliśmy z myślą o efekcie Wow i spójności z KeyVisualem. Skupiliśmy uwagę na tym, aby w kreatywny sposób wykorzystać elementy charakterystyczne dla marki z zachowaniem użyteczności.

Strona www

Wykonaliśmy projekty strony www oraz aplikacji do nauki języka. Zaprojektowaliśmy łącznie ponad 70 widoków unikalnych i szczegółowych.

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

Poznań:
ul. Zwierzyniecka 3
+48 722 030 040

Odwiedź nas

Poznań
ul. Zwierzyniecka 3

Warszawa:
ul. Franciszka Klimczaka 1
(Royal Wilanów)

Dane firmy

Show Service
NIP: 779 234 85 08
KRS: 0000320792
REGON: 300995143
ul. Zwierzyniecka 3
60-813 Poznań

    Wyślij zapytanie

    Załącz brief

    (Załączenie briefu nie jest obowiązkowe.)


    * wymagane pola formularza