Typografia w 2020 r. Jakie są aktualne trendy?

STRATEGIC CONSULTING Branding PACKAGING

Wielu projektantów tworząc swoje fonty sięga do przeszłości, dzięki temu prace nabierają nowej świeżości. Wiele projektów nawiązuje również do współeczności i technologii co daje fajny kontrast między starą formą a nową.

Powrót do przeszłości

W erze cyfrowej bardzo popularne są czcionki bezszeryfowe, które uważane są za bardziej nowoczesne. Jednak obecnie dostrzegamy wyraźny wzrost marek stosujących czcionki szeryfowe w swoich logotypach i materiałach reklamowych. Szeryfowe czcionki świetnie nadają się do tzw. “storytelling”. To daje poczucie powrotu do refleksji na życie człowieka i świata go otaczajacego przed cyfrową erą.

Okrągłe szeryfy

Wiele firm zdecydowało się na ruch w kierunku przyjaznej okrągłej geometrii. Przykładem tutaj jest Spotify, Google czy AirBnB. Mimo utrzymania prostoty mogą wydawać się nieco dziecinne.

Szwajcarski styl typografii 

Ruch projektowy definiowany jest przez czytelność, prostotę i obiektywizm. Wywodzi się od ikonicznych projektantów pracujących w szwajcarii w połowie wieku.

Szeroki minimalizm

Dzięki takiemu podejściu do projektowania  mamy wrażenie efektu mocnej czcionki i zwiększenia ważności każdej litery co daje dużo przestrzeni.

Adam Michańków |

Brand Strategy Director

PUBLISHED: 27/08/2020

TAGS:

branding, WWW

Contact Us

Call us

Poznań:
ul. Zwierzyniecka 3
+48 722 030 040

Visit us

Poznań
ul. Zwierzyniecka 3

Warszawa:
ul. Franciszka Klimczaka 1
(Royal Wilanów)

Company's data

Show Service
NIP: 779 234 85 08
KRS: 0000320792
REGON: 300995143
ul. Zwierzyniecka 3
60-813 Poznań

    Send inquiry

    Attach brief

    (Attachment of the brief is not required.)


    * Required form fields