Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
EN PL
Consulting strategiczny Branding Opakowania

Enexon

Rebranding, strona www i eCommerce sieci hurtowni elektrotechnicznych

Zadanie

Enexon to sieć hurtowni elektrotechnicznych należących do Grupy Wurth  dla której zrealizowaliśmy projekt obejmujący m.in. wykreowanie nazwy (dawniej Elektroskandia), znaku graficznego, kompletnej identyfikacji wizualnej, wdrożenia strony www oraz projektów, produkcji oraz montażu oznakowania placówek handlowych.

Dzięki efektywnej współpracy zespołu Klienta i Agencji projekt został wyróżniony w prestiżowym, światowym konkursie Rebrand Global Award 2020.

2020 Winners Showcase

Strona www

W budowie strony www przeszliśmy przez klasyczny proces makietowania (budowy klikalnych prototypów), projektowania zgodnie z zasadą „mobile first” i wdrożeniem z uwzględnieniem konieczności dostosowania pod wymagania pozycjonowania (SEO). Budowa pozycji lokalnych hurtowni wymagała dobudowania 33 podstron dedykowanych dla placówek handlowych. Realizując stronę chcieliśmy zerwać z zazwyczaj słabym poziomem designu w branży i zachować spójność koncepcyjną w wcześniej zaprojektowanym KeyVisualem brandu.

Materiały promocyjne

Projektując elementy użytkowe na pierwszym miejscu stawialiśmy spójność w warstwie graficznego jak i słownego przekazu marki, na drugim dbaliśmy o przekaz informacyjny. W naszej pracy kluczowym elementem jest zrozumienie potrzeb Klienta końcowego i zaprezentowanie informacji w jasny i uporządkowany dla niego sposób.

Rebranding hurtowni

Przeprowadziliśmy wizję lokalną i wymiarowanie 33 hurtowni w całej Polsce. Na bazie uzyskanych informacji oraz wywiadów z Handlowcami oraz Klientami opracowaliśmy koncepcję wzorcowej hurtowni. W zakres naszych prac wykonawczych weszło wykonanie oznakowania wewnętrznego i zewnętrznego oraz produkcja i montaż mebli.

Koncept placówek bazował na wykorzystaniu płyty OSB w połączeniu z elementami charakterystycznymi dla branży (np. designerska ściana z elementów metalowych (tzw. korytek) zabezpieczających instalacje elektryczne. OSB z jednej strony nadaje wnętrzom surowego i „swojskiego” charakteru, z drugiej jest aktualnie jednym z najbardziej „designerskich” materiałów. Dzięki temu połączeniu uzyskaliśmy ciekawy efekt bez wysokich kosztów produkcji.

eCommerce

Wykonaliśmy komplet projektów graficznych widoków mobile i desktop w technologii Magento 2. dla rozbudowanego eCommerce zintegrowanego z ERP i PiM Klienta. W ramach projektów stworzyliśmy ponad 40 piktogramów i dobraliśmy zdjęcia wizerunkowe.

 

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

Poznań
+48 723 050 040

Warszawa
+48 22 223 66 32

Odwiedź nas

Poznań: Grunwaldzka 52

Warszawa:
ul. Franciszka Klimczaka 1
(Royal Wilanów)

Dane firmy

Grunwaldzka 52
60-311 Poznań
NIP: 782 241 32 81

    Wyślij zapytanie

    Załącz brief


    Dane kontaktowe